Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Personel-Memur Alımı
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu 8 bin 300 TL yüksek maaş ile bilişim alanında görevlendirecek personel alımı gerçekleştirecek. ÖSYM son dönemde giriş sınavları sırasında meydana gelen bilgi ve bilişim sıkıntıları konusunda önlemler almayı ve denetimi sıkı tutmayı planlıyor. Bunu da bilişim personeli sayısını arttırarak yapmayı düşünüyor. Üniversiteye giriş sınavlarında yaşanan bilişim karmaşası ve hatalar nedeniyle zor aylar yaşayan ÖSYM bu kez i sıkı tutarken, 8.3 bin TL maaşlı, hacker saldırılarına karşı uzmanlığı olan kişiler istihdam edecek.

Maaşlar oldukça dolgun
ÖSYM, 4 bin 200 ile 8 bin 300 TL arasında maaşla çalışacak 2 yazılım mühendisi, birer ağ yöneticisi ve sistem ve veri tabanı yöneticisi alacak. ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, KPSSP3 puanının yüzde 20’si ile yabancı dil puanının yüzde 80’inin toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya ve gerçekleştirilecek sözlü sınav başarısına göre dört sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Bilişim konusunda donanımlı ve yetenekli personel aranıyor
Adaylarda, aranan özel şartlardan bazıları şöyle: “Ağ saldırıları ve alınacak önlemler konusunda bilgi sahibi olmak, ağ ve data güvenliği bilgisine sahip olmak, ağ üzerinde çalışan yazılımlar geliştirmek, baskı ve stres altında çalışabilmek, felaket önleme, güvenilir bir şekilde yedekleme ve kurtarma işlemlerinin, gerçekleştirilmesi, sistemlerin güncel ve her an kullanılır halde tutulması konusunda tecrübeli olmak.”

Başvurular ve başvuru formu
Söz konusu personel-memur alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru formu ve detaylı bilgiye “www.osym.gov.tr” adresinden ulaşılabilirler.