Bu yıl satış kadrosuna yaklaşık 50 çalışan almayı planlıyor. Firma ayrıca her yıl tekrarlanan ‘Sales & Marketing Trainee Programı’ için yetenekli ve kişisel farkındalığı yüksek yeni mezunları da almayı hedefliyor.

Satış kadrosunun ana sorumluluk alanları, ruhsatlı bayilere talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün satışı yapmak ve bu bayilerle ilişkileri yönetmek. ‘Sales & marketing trainee’ pozisyonunda e başlayacak kişiler ise, 18 aylık özel program boyunca 4 farklı pozisyonda ve farklı illerde hem sahada hem de ofiste çalışıp yapılandırılmış eğitim ve koçluk programlarıyla kendilerini geliştirecekler. Programın sonunda ise satış veya pazarlama departmanlarında görev alacaklar.

Philip Morris Sabancı İK Direktörü Cliff Rumbold, işe alımların genellikle giriş seviyesinden başladığını, ardından şirket içi fırsatlarla kariyer basamaklarının çıkıldığını anlatıyor. Türkiye’nin Philip Morris dünyasında ‘yetenek fabrikası’ olarak tanımlandığını söyleyen Rumbold, satış departmanı özelinde son dönemde 6 çalışanın yurtdışında üst düzey pozisyonlara terfi edildiğini vurguluyor.

Firmanın aradığı profillerdeki ortak özellikler, şirket kültürüne uygunluk, hareket ve sonuç odaklılık, kişilerarası anlayış, esneklik ve kendini geliştirmeye isteklilik olarak sıralanıyor.

philip morris maaş, marlboro fabrikası maaşları