PLUS TELEKOM ÇAĞRI MERKEZİ PERSONEL ALIMI

PLUS TELEKOM Bitlis‘te kurulan Doğu Çağrı Merkezi için personel alımı yapıyor. Çağrı merkezi eleman alımı kapsamında iş başvurusunda bulunan adaylarda aranan en önemli özellik İstanbul şivesi ile konuşabiliyor olmaları.

Çağrı merkezinin yöneticileri İstanbul şivesi ile konuşabilen 500 personel alımı yapacaklarını belirtiyorlar. Çağrı merkezine yapılacak personel alımı Mayıs ayının sonunda başlayacak ve 14 Haziran’a kadar devam edecek. Alımlar konusunda diğer bir önemli noktada alımların İŞKUR ile birlikte gerçekleştirilecek olması.

Plus Telekom Şirketi’nin ortaklarından Ümit Mutludur, düzenlediği basın toplantısında, ikinci alım için gerekli çalışmaları yaptıklarını ve altyapıyı kurduklarını ifade etti. Mutludur, alımları İş-Kur ile birlikte yapacaklarını, İş-Kur’a müracaatların mayıs ayının sonunda gerçekleştirileceğini ve 14 Haziran’da da seçmelere başlanacağını söyledi. İlk personel alımını sadece Bitlis’ten yaptıkları için tepki gördüklerini ifade eden Mutludur, “Şu anda 500 kişi alacağımız için ilçelerden de alım yapacağız. Mevcut yerimiz 500 kişi için yeterli. Fakat yerel yönetim bize eski Best Sigara Fabrikası’nın yerini tahsis etmeye çalışıyor. Burası kentin ekonomisine büyük canlılık katacak.” dedi.

Doğu Çağrı Merkezi’nin direktörü personel alımlarında özellikle düzgün konuşma ve diksiyona önem vereceklerini belirterek, başvuruda bulunacak adayların en az lise mezunu olması gerektiğini söylüyor. Bunun yanında 19-30 yaş arasındaki adaylar çağrı merkezi iş imkanından yararlanabilecekler. Değerlendirmeye alınan adayların satış ve ikna yetenekleri göz önünde bulundurulacak ve birebir mülakatlara alınacaklar.

plus telekom