Rüzgar enerjisi alanındaki yatırımlarıyla öne çıkan Polat Enerji, bu yıl ağırlıklı olarak letme teknisyeni ve rüzgar ölçüm ve değerlendirme uzmanı arıyor. Polat Enerji Genel Müdürü Zeki Eriş’e göre, Türkiye’de santral sayısı arttıkça yetişmiş teknisyen ve rüzgar analiz uzmanı bulmak zorlaşıyor. Özellikle yatırımların devreye alınmaya başladığı 2007 yılından itibaren işe alımların hız kazandığına dikkat çeken Eriş, istihdam yelpazelerinin oldukça geniş olduğunu vurguluyor.

Polat Enerji’de şu pozisyonlar dikkat çekiyor: İnşaat mühendisleri, elektrik mühendisleri, rüzgar ölçüm ve değerlendirme uzmanları, sözleşmeler ve lojistik müdürleri, karbon piyasaları uzmanları, avukatlar, finansal kontrolörler, muhasebe elemanları, sigorta sorumluları, işletme teknisyenleri, işletme müdürleri, inşaat ve harita teknikerleri, yazılım uzmanları, kurumsal iletişim uzmanları ve saha güvenlik elemanları.

Zeki Eriş, enerji alanında yetişmiş eleman azlığı nedeniyle ücret ve diğer sosyal imkanların daha iyi olduğunu vurguluyor.

polat enerji tunçbilek, polat enerji iş ilanları, rüzgar enerjisi iş ilanları