Bilindiği üzere PTT personel alımı kapsamında 5 bin kişilik yeni alım yapılacağı duyurulmuş ve PTT personel alımlarından yararlanmak isteyen adaylarda büyük bir heyecan uyandırmıştı. Peki PTT başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? Hangi pozisyonlara personel alımı gerçekleştirilecek?

PTT personel alımı kapsamında iş başvuruları 14 Mayıs günü başladı ve 21 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Bu tarihler arasında adaylar PTT postacı alımı ve gişe personeli alımına iş başvurusunda bulunabilecekler. Diğer yandan tekniker alımı ile mühendis alımı da yapılacak.

PTT personel alımı kapsamında 1623 adet postacı alımı, 200 adet tekniker alımı, 2 bin 625 adet gişe personeli alımı, 82 adet avukat alımı ve 470 adet mühendis alımı düzenlenecek. Sınava katılım başvurusu işçi son tarih 21 Mayıs.

PTT İş Başvurusu Nereden Nasıl Yapılacak?
5 bin kişilik PTT personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar son tarih olan 21 Mayısa kadar iş başvurularını ptt.gov.tr ve ik.ptt.gov.tr adresleri üzerinden gerçekleştirebilecek. Adaylar pozisyonlardan sadece bir tanesine iş başvurusunda bulunabilecek.

PTT Personel Alım Sınavı Nerede Yapılacak?
İş başvurusunda bulunan adayların sınavları ise 17 farklı şehirde gerçekleştirilecek. Adaylar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana,Antalya, Samsun, Van, Gaziantep,Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde yazılı sınava girecekler.

Sonrasında ise sözlü sınav mevcut. Yazılı sınavdan sonra PTT personel alımı kapsamında bir de sözlü sınav düzenlenecek. Sınav ücreti ne kadar? Sınava katılım için adayların 60 TRY bir ücreti ödemeleri gerekecek.