RÖNESANS İNŞAAT'TAN HALEP'E 180 MİLYONLUK İNŞAAT PROJESİ

Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında Rusya’da kurulmuş olan Rönesans İnşaat Halep’te 180 milyon dolarlık inşaat i yapacak. Söz konusu inşaat projesi alışveriş merkezi, otel, sinema, eğlence merkezi ve bir kongre merkezini kapsıyor.

Rönesans İnşaat 1993 yılında kurulduktan sonra binlerce işçi alımı yaparak inşaat sektöründe hem iş verdi hem de birbirinden orjinal projelere imza attı.

Rusya’da kuruluşunun ardından Ukrayna ve Türkiye’de gerçekleştirdiği projelerle önemli bir büyüme kaydeden Rönesans İnşaat, Libya, Katar, Türkmenistan ve Suudi Arabistan gibi birçok farklı ülkede farklı inşaat projelerini hayata gerçirdi.

Suriye’de inşaat işleri ve işçi alımı

Suriye gelişen piyasası ile özellikle Türk Şirketler tarafından inşaat alanında büyük ilgi görüyor. Sadece Rönesans İnşaat değil birçok Türk şirket yeni yatırım ve projeler için Suriye’ye el atıyor. Türk şirketleri Suriye gibi ülkelerde yapacakları projeler için Türkiye’den birçok işçiyi de beraberinde götürüyor.

Rönesans İnşaat’ın Bena Proporties işbirliğiyle gerçekleştiriceği Taj Halab projesi, alışveriş merkezi, 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller, ofis, kongre merkezi, sinemalar, eğlence merkezleri ile diğer sosyal alanlardan oluşacak ve 180 milyon dolara mal olacak.