Bundan aylar önce Sağlık Bakanlığı 2011 yılı için toplam 17 bin 500 sağlık personel-memur alımı yapacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan boş pozisyonlara getirilecek personel-memur sözleşmeli personel kapsamında e alınacak.

Başvuru ve Yerleştirme
Sağlık Bakanlığı’nın söz konusu personel-memur alımı bu ay içerisinde tamamlanıyor. Son başvuru tarihi 12 ağustos 2011. biyolog, diyetisyen, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, psikolog, sağlık fizikçisi, sosyal çalışmacı, ebe, hemşire, sağlık teknikeri, sağlık memuru boş pozisyonları için adaylar başvurularını 12 ağustos cuma gecesi 23.59’a kadar internet üzerinden gerçekleştirebilecekler. Saat 23.59’dan sonra sistem kapanacak ve başvuru kabul edilmeyecek. Kısacası adayların elini çabuk tutarak yerleştirme tercihlerini biran önce yapmaları gerekiyor.

Kura ve Yerleştirme Sonuçları
Adayların yerleştirmelerine ilişkin sonuçlar ÖSYM tarafından ilan edilen tarihte açıklanacak. Temmuz ayı içerisinde başvuru işlemleri tamamlanan 720 diş hekimi ve 190 eczacının yerleştirmeleri 11 ağustos perşembe günü yapılacak. Yerleştirmeler kura sistemiyle noter huzurunda yapılacak.

Dileyen adaylar kura ve yerleştirme sonuçlarını canlı olarak yerinde izleyebilecekler. Sonuçlar yine aynı gün içerisinde Sağlık Bakanlığı Personel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanacak.

sağlık ocaklarına iş başvurusu nasıl yapılır