SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI, 29 UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

“Sanayi ve Ticaret Bakanlığı” yeni personel alımı kapsamında 29 uzman yardımcısı alacak. Söz konusu personel alımı sözlü bir sınavla tek aşamada gerçekleştirilecek. Sözlü sınav 7-10 Haziran tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

4 yıllık üniversite mezunu olmak gerekiyor
Sınava katılacak adayların en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, letme ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile mühendislik fakültelerinin bilgisayar, endüstri, elektrik, elektrik-elektronik ve makine mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Gerekli KPSS puanları
Bunun adayların 27–28 Haziran 2009 veya 10–11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları için KPSS P73, hukuk fakültesi mezunları için KPSS P97,mühendislik fakülteleri mezunları için KPSS P3, puan türünden 75 veya üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.

Gerekli KPDS puanları
Ayrıca adayların İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinde 2006 yılı ya da daha sonra yapılan Kamu Personeli Dil Sınavı (KPDS) veya dengi sınavlardan en az (C) düzeyinde başarılı olmaları da istenecek.

Başvurular
Söz konusu personel (uzman yardımcısı) alımıyla ilgilenen adaylar başvurularını 13 Mayıs mesai bitimine kadar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı’na yapabilirler. Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilir.

sanayi ve ticaret bakanlığı sözleşmeli mühendis alımı