Şekerbank Banka Personel ve Eleman Alımları

Türkiye’de bankacılık sektörü son yıllarda hızlı bir şekilde güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor. Bankacılık sektöründen gelen veriler ve sektör uzmanlarının görüşleri 2016 yılı ve önümüzdeki yıllarda da güçlenme ve büyümenin devam edeceğini söylüyor.

2016 Banka Personel ve Eleman Alımları
Büyümeye istihdam açısından bakıldığında bankalar son yıllarda personel alımları konusunda ciddi adımlar attılar ve on binlerce banka eleman alımı gerçekleştirdiler. Özellikle bankaların her yıl artan yeni şube sayıları banka personel alımlarında oldukça etkili oldu. 2016 yılı da banka personel, eleman ve memur alımları konusunda hareketli bir yıl olacak. Birçok banka 2016 yılında yeni şubeler açarak yine binlerce personel ve eleman alımı yapmayı planlıyor.

Şekerbank 2016 Personel Alımı
2016’da yeni eleman ve personel alımı yapacak olan bankalardan biri de Şekerbank. 2016 yılında Şekerbank boşalan ve yeni açılacak pozisyonlar için yeni eleman ve personel alımı gerçekleştirecek.

Şekerbank 272 şubesi ve 3.550 personeli ile hizmet veriyorlar. Şekerbank’ta 2012’de 550 kişiyi e aldılar. 2016’te 10 şube açıp 100 personeli istihdam etmeyi planladıklarını söyleyen Şekerbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nejat Bilginer, 2016 yılında bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalanamayan yerlerde şube açacaklarını söylüyor.

Bilginer, işe alınacaklarda yerelliğin çok önemli bir kriter olduğunun altını çiziyor: “Anadolu bankacılığı misyonumuz gereği, bankamızda özellikle satış ve pazarlama kadrolarımız için, yerel davranabilme yetkinliğine sahip, müşteri ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilen, satış ve rekabet odaklı, bankamız stratejilerine uygun olarak sahanın ihtiyaçlarını iyi tespit edebilen adayları istihdam ediyoruz.”

Son Güncelleme: 28 Ocak 2019 Pazartesi 05:55