Türkiye çapında farklı kurum ve kuruluşlarda personel ihtiyaçları doğrultusunda farklı pozisyonlarda çalışacak personel alımları yapılmaya devam ediyor. Birçok kamu kurum ve kuruluşu işçi ve personel ihtiyaçlarına ilişkin yeni eleman alımı için ilana çıkıyor, gelen başvuruları değerlendirerek yeni personel alımı gerçekleştiriyorlar. Söz konusu kurumlardan bir tanesi de Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü.

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü çıktığı yeni personel alım ilanı kapsamında toplamda 10 adet işçi alımı yapacağını ve gelen başvuruları değerlendireceğini açıkladı. Kurum ilanda 10 adet “sürekli işçi” alımı yapacağını duyurdu. Buna göre söz konusu işçi alımı kapsamında silahlı güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek.

8 Adet Silahlı Güvenlik Görevlisi 2 Adet Temizlik Elemanı

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan işçi alımı ilanı kapsamında kurum bünyesinde çalıştırılmak üzere toplam 10 adet olmak üzere yeni işçi alımı yapacağı duyurulurken, yine ilanda bunlarda arasında 2 adet temizlik görevlisi 8 adet güvenlik görevlisi alımı yapılacağı da belirtildi. Alımlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı iş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye iş Kurumu (iŞKUR) üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvurular İŞKUR’a Yapılacak

Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün söz konusu silahlı güvenlik görevlisi alımı ve temizlik elemanı alımı iş ilanına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurusunu Alo 170 üzerinden veya İŞKUR üzerinden yapabilecekler. İş başvurusu gerçekleştirmek isteyen adaylar esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak kimlik bilgileri ile iş başvurularını tamamlayabilecekler. Son başvuru tarihi ise 10 Ağustos olarak belirlenmiş. 18 yaşını tamamlamış olmak, Türk vatandaşı olmak, erkek adayların askerliğini tamamlamış olması, devletten herhangi bir aylık almıyor olmak ve sicilin temiz olması kurum tarafından aranan genel ve temel başvuru şartları olarak öne çıkıyor.