SOYAK PERSONEL ALIMI, HER YIL 15 MÜHENDİS ALINIYOR

SOYAK 41 yıllık bir şirket. 1960’da inşaat mühendisi Yılmaz Soyak tarafından kurulmuş ve inşaat, enerji, çimento ve döküm alanında faaliyet gösteren büyük bir holdinge dönüşmüştür.

İnşaat’ta “Soyak Yapı”, “Soyak İnşaat”, “Soyak- Tahincioğlu” (AVM yatırımları) ve “Soyak Gayrimenkul Geliştirme” olmak üzere dört şirketi olan holding, enerjide “Soyak Enerji” ve “Mega Toptan” şirketleriyle hizmet veriyor. Grubun çimento sektöründe iki, döküm sektöründe ise dört şirketi var.

Yetenek Havuzu Programı uygulanıyor
Soyak okullar arasında ayrım yapmadan üniversitelerin mühendislik fakültelerinden yeni mezun olmuş kişileri bünyesine katıyor. Bu program kapsamında bu yıl 15 genç mühendis SOYAK şirketlerinden birinde iş sahibi olma fırsatı yakalayacak.

İnşaat kurumsal insan kaynakları yönetiminde daha ağırdan hareket eden bir sektör gibi görünse de öncü levi gören yönetimler de yok değil. Sektörün potansiyeline bakıp genç yeteneklere yatırım yapma kararı alan Soyak Grubu da 2004’ten bu yana yürüttüğü “Yetenek Havuzu Programı”yla üniversite öğrencilerini yakın takibe aldı. Üniversitelerde şirketi anlatan insan kaynakları bölümü, işe başlattığı yeni mezun gençlere mentorluk ve koçluk destekli eğitim veriyor.

Her yıl 15 yeni mühendis personel alımı yapılıyor
Soyak Holding bünyesinde özellikle inşaat, elektrik ve makine mühendislerinin şansı daha yüksek. Şirket her yıl insan kaynakları plan ve programı çerçevesinde ortalama olarak 15 mühendis alımı gerçekleştirmeye çalışıyor.

Soyak inşaat, enerji, çimento ve döküm alanında iş başvurusu
Başvuran adaylar arasında CV’si uygun görülenler yetkinlik bazlı mülakat ve profil testinden geçiriliyor. Yabancı dilin zorunlu olduğu pozisyonlarda aday yabancı dil testinden de geçiriliyor. İşe alım sürecinde daha çok ilgili pozisyonun yetkinlikleri ön planda tutuluyor.

Buradan Soyak İnsan Kaynakları Departmanına ulaşabilir, içeriği inceleyebilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz.