SÖZLEŞMELİ MEMUR NE KADAR MAAŞ ALACAK?

Yeni yapılan düzenleme ile birlikte memurların maaşlarına düzenlemeler ve iyileştirmeler getirildi. Sözleşmeli memur maaşların da iyileştirme ve zam yapıldı. Maliye Bakanlığı, enflasyon farkı nedeniyle sözleşmeli ücret tavanlarını yeniden düzenledi. buna göre, KİT’lerde sözleşmeli olarak çalışan personelin Aralık ayında 3.120 lira olan ücret tavanı, Ocak’ta 3.252 liraya çıkarıldı.

Devlet Memurları Kanunu 4-B kapsamında çalışanların ücret tavanı ise 2.767 liradan 2.884 liraya yükseltildi. En yüksek devlet memurunun Aralık’ta 3.219 lira olan sözleşme ücreti de, bu yılın ocak-haziran döneminde 3.355 lira olarak belirlendi.

2010 yılının temmuz-aralık döneminde 2.517,01 lira düzeyinde bulunan kıdem tazminatı tavanı ise bu yılın ilk yarısında 2.623,23 lira olarak uygulanacak. Öte yandan devlet memurları ve sözleşmeliler, 15 Ocak’ta zamlı maaşlarını alacak. Kamu çalışanlarına 14 günlük de zam farkı verilecek. memur emeklilerinin zam farkları ise Sosyal Güvenlik Kurumunun belirleyeceği tarihte ödenecek.

kyk sözleşmeli personel maaşı, kyk memur maaşları, kyk sözleşmeli personel ücretleri, kyk sozlesmeli personel maaslari, kyk personel maaşları