SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Türk Patent Enstitüsü yeni düzenleme ile sözleşmeli personel alımı yapacak. Söz konusu personel alımı kpss üzerinden gerçekleşecek.

CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür’ün soru önergesini yanıtlayan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Türk Patent Enstitüsü’ne sözleşmeli personel alınması hususunda Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı’ndan gerekli izinler alındığını, 2010 yılı KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından söz konusu esaslara göre personel alımına başlanacağını bildirdi.

Sanayi Bakanı Ergün, Enstitü’de taşeron firma aracılığı ile çalışan personelden 2010 KPSS sınavına giren ve şartları taşıyanların da başvuruda bulunma hakkı bulunduğunu açıkladı. Ergün, 4/B uygulamasına geçin personel özlük haklarını iyileştireceğinden personel giderlerini de artıracağını söyledi.

-“4/B MADDESİNE GÖRE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK”-

2010 yılı KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel alımına başlanacağını kaydeden Bakan Ergün, “Enstitü’de taşeron firma aracılığıyla çalışan personelden 2010 KPSS sınavına giren ve şartları taşıyanların da müracaat etme hakkı bulunmaktadır” dedi.

Kaynak: ANKA

Son Güncelleme: 26 Temmuz 2019 Cuma 01:10