Seçimlerden önce hükümet binlerce memura kadro ataması sözü vermişti. Andak şimdiye kadar 262 bin 500 sözleşmeli personelden 206 bininin kadro atamaları yapıldı. Sözleşmeli personel olarak çalışan kamu memur-personel hükümetten sözleşmeli personel kamu kadro atamaları konusunda verdiği sözü tutmasını istiyor.

262 BİN 555 PERSONELDEN 206 BİNİ KADROYA GEÇTİ

Başbakanlık kayıtlarına göre 632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname öncesi, kamuda toplam 262 bin 555 sözleşmeli personel bulunuyor. Bunlardan 206 bini için KHK çıkmıştı. Kadro alamayan sözleşmelilerle ilgili seçimler öncesi katıldığı bir televizyon programında açıklama yapan Erdoğan, kapsam dışındra kalan sözleşmeli personel ile KİT çalışanları için kadro çalışmalarının yapıldığını açıklamıştı.

SÖZLEŞMELİLER MALİYE İLE GÖRÜŞTÜ

Kadroya geçirilmeyen sözleşmelilere ilk müjde ise Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’ndan geldi. Yerel yönetimlerde örgütlü sendika, belediye çalışanlarına kadro için Başbakanlık ve Maliye’nin kapısını çaldı. Bu ziyarette, 16 bin 500 sözleşmeli belediye çalışanı ile il özel idare, TRT ve diğer bazı kurumlarda kapsam dışı kalan sözleşmelilerin kadroya alınması görüşüldü. Görüşmeler olumlu sonuçlandı.