SPK PERSONEL ALIM İLANI, BİLİŞİM PERSONELİ ALINACAK

Sermaye Piyasası Kurulu – SPK bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Söz konusu personel alımı kapsamında 2 sistem çözümleyicisi, 1 sistem programcısı ve 3 teknisyen e alınacak. İşe alınacak personel SPK’nın Ankara’da bulunan merkezinde ve İstanbul’da bulunan temsilciliğinde görevlendirilecek.

Personel-işçi alımı sınav ile yapılacak. Buna göre sınav 4 Haziran 2011 tarihinde düzenlenecek. Sınavın düzenleneceği adres şöyle: Eskişehir Yolu 8’inci kilometre numara 156 Ankara – SPK. Yazılısı sınavı başarı ile tamamlayan adaylar sonrasında sözlü sınava girecekler.

Sistem çözümleyici ve sistem programcısı adayları: ÖSYM tarafından 2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (2010-KPSS Lisans) KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP4, KPSSP5, KPSSP6, KPSSP7 ve KPSSP8 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 60 kişi katılabilecek.

Teknisyen adayları: ÖSYM tarafından 2010 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (2010-KPSS Ortaöğretim) KPSSP94 puan türünde en az 70 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 60 kişi sınava girebilecek. Eşit puan almış olmaları nedeniyle, son sıradaki aday sayısının 1’den fazla olması halinde bu adayların tümü sınava çağrılacak.

Söz konusu personel alım ilanına başvuracak adayların yukarıdaki şartlar yanında şu şartları da taşıması gerekiyor:
çözümleyici ve programcı adaylarının üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimi ve mühendisliği, bilgisayar Bilimleri mühendisliği, kontrol ve bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve enformatik mühendisliği bölümleri veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte ve yüksekokullardan mezun olmaları gerekiyor.

Teknisyenlerden de lise dengi okulların bilişim teknolojileri, bilgisayar, elektrik, elektronik bölümleri ve ilgili diğer bölümlerinden mezun olmaları isteniyor.

Sınav başvuru belgeleri ve başvuru formu: Personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru belgelerini SPK’nın Ankara merkez binasından veya İstanbul Temsilciliğinden alabilirler. Başvuru belgelerini internet üzerinden elde etmek isteyen adaylar ise şu adresi ziyaret edebilirler: 

Başvuru tarihi: Başvuru yapmayı düşünen adaylar gerekli başvuru belgeleri ve başvuru formunu doldurarak 23 Mayıs 2011 tarihine kadar SPK’nın Ankara’da bulunan merkezine teslim etmeleri gerekiyor.

SPK personel alımı için yapılan başvurular öncelikle komisyon tarafından değerlendirilecek ardından ise seçilen adaylar 30 Mayıs 2011 tarihinden itibaren duyurulmaya başlanacak. Sınav için seçilen adayların isimleri http://www.spk.gov.tr/?submenuheader=null adresinden takip edilebilecek.

engelitercihleri