Tamek herkesçe bilinen bir marka ve Türkiye çapında binlerce kişiye iş sağlayan bir kurum. Tamek bu dönemde mühendisler arıyor. Tamek 2011 yılı içinde 15 beyaz yakalı ve 35 mavi yakalı olmak üzere toplamda 50 personel alımı gerçekleştirecek. Bunun yanında kendine bağlı olarak çalışan taşeronlarda 52 daimi, 20 de dönemsel personel alımı yapacak.

2011’de pazarlama ürün/marka uzmanları, elektrik/elektronik mühendisleri, makine mühendisleri, gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri, çevre ve iş güvenliği mühendisleri, üretim planlamacılar, satın alma uzmanları, elektrik/elektronik teknisyenleri istihdam edileceği vurgulanıyor.

Tamek, yıl içinde oluşabilecek kadro gereksinimleri, atamalar, organizasyonel değiklikler dikkate alınarak hazırlanan Yıllık İnsan Gücü Planı ve Kariyer Planlama Süreci sonuçlarına göre 2011’de ortalama 380’i daimi, 500’ü dönemsel olmak üzere toplamda 880 kişi olmayı hedefliyor. Buna göre 2011’de 15’i beyaz yakalı 35’i mavi yakalı 50 personel alacak olan Tamek ayrıca şirkete bağlı çalışan taşeronlarda 52 daimi, 20 de dönemsel personel istihdam edecek.

Yeni meyve suyu hattı kurulduğunda ek personele ihtiyaç duyulacağı bilgisini veren Tamek Tedarik Zinciri ve Operasyon Direktörü Serdar Özakar, sayının henüz netleşmediğini ancak 20 olarak tahmin ettiklerini söylüyor. Tamek’te alınacak beyaz yakalı personelin daha önce şirkete yapılan başvurulardan, olmazsa diğer dış kaynaklar kullanılarak seçildiğini söyleyen Özakar, mavi yakalıları ise, öncelikle yetkinlikleri, performansları ve iş disiplinleri ile dikkati çekmiş geçici işçilerden seçeceğini söylüyor. 2011’de pazarlama ürün/marka uzmanları, elektrik/elektronik mühendisleri, makine mühendisleri, gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri, çevre ve iş güvenliği mühendisleri, üretim planlamacılar, satın alma uzmanları, elektrik/elektronik teknisyenleri istihdam edileceğini vurguluyor Özakar. Tamek’te ‘hedeflerle yönetim’in esas olduğunu belirten Özakar, yıl içinde hedeflerin gerçekleşmesine yönelik takip ve yılsonunda iş sonuçlarının, bilgi ve becerilerin, yetkinliklerin değerlendirilmesinin yapıldığını hatırlatıyor.