Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 1700 yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker yaptığı konuşmada 1700 kişilik personel alımı yanında alımı yapılacak personel arasında sosyologların da yer alacağını, tarım sektöründe sosyologların da bakış açısının önemli olduğunu söyledi.

Bu çerçevede her ile en az 1 sosyolog atanacak. Tarım Bakanlığı yeni dönemde sadece harita mühendisi veya diğer mühendisler çalıştırmayacak bunlar yanında sosyologlara da görev verilecek. Tarım Bakanlığı sosyologlar yardımı ile sektörü ve sektörde çalışanların toplumsal sorunlarını sosyoloji açıdan değerlendirerek gerekli düzenlemeler yapmayı planlıyor.

Mart ayında TARGEL – Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi kapsamında yaklaşık 2500 personel alımı daha yapılacak ve TARGEL personeli sayısı toplamda 7500 kişiye ulaşacak. Tarım Bakanlığı personel alımları devam edecek.

köy hizmetleri işçi alımı, tarım bakanlığı işçi alımı, tarım ve köyişleri bakanlığı memur alımı, tarım personel alimi, köy hizmetleri memur alımı