Tarım Bakanlığı Projelerinde Eleman ve İşçi Alımları Devam Ediyor

Tarım Bakanlığı tüm Türkiye çapında birçok farklı projeye imza atarak beraberinde de çok sayıda eleman ve işçi alımının yapılmasını sağladı. Tarım Bakanı Mehdi Eker Tarım Bakanlığı projelerinin devam edeceğini, yeni projeler uygulanacağını ve bu projeler kapsamında yeni eleman ve işçi alımlarının yapılarak istihdama katkı sağlanacağını belirtti.

Projeler Kapsamında Çok Sayıda Eleman Alımı Yapıldı

Bakan Eker, bölgedeki sizliği azaltmak amacıyla Karacadağ Kalkınma Ajansı ve bakanlığının birçok projeye destek verdiğini, bu sayede çok sayıda kişinin istihdama kavuştuğunu söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 2012 yılı Mali Destek Programı’nın tanıtımı için düzenlenen toplantıya katıldı. Burada konuşan Bakan Eker, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın 2010-2011 yıllarında 268 projeye toplam 41 milyon lira destek verdiğini belirterek, bu sayede çok sayıda kişinin istihdama kavuştuğunu söyledi. Diyarbakır ve Şanlıurfa’daki çok önemli turizm merkezlerinin bu destekler sayesinde restore edilerek turizme kazandırıldığını vurgulayan Bakan Eker, şöyle konuştu:

Yeni Projeler Kapsamında Eleman ve İşçi Alımları Devam Edecek

“Karamsarlık pompalamaya ve aşılamaya çalışanlara rağmen bu projelerden yararlanan girişimcileri minnetle yad ediyorum. Ajans, 2012 yılı için sanayi, ekonomi ve turizm alanında toplamda 19 milyon lira destek sağlayacak. Ajansın yanı sıra bakanlığımızın da yüzde 50 hibe sağladığı önemli destekler var. Bazılarında yüzde 50-60 oranında hibe desteği veriyoruz. Sadece hayvancılık alanında aralık ayında bitecek 23 projemiz var ve bunda 411 kişi istihdam ediliyor. Bakanlığımızın desteğiyle Diyarbakır’da tamamlanan 280 civarında proje var. Yüzlerce insan bu sayede evine ekmek götürüyor. Bölgenin kalkınması için olağanüstü çaba sarf ediyoruz, kararlılıkla bu projeleri uygulamaya devam edeceğiz. Bazıları karamsarlıktan, gözyaşından, bombadan medet umarsa umsun. Onlara inat hayata sarılacağız, sevginin ve barışın dilini kullanacağız. Bu bölgeye hayat sağlayacak, istihdam yaratacak projeleri uygulayacağız. Bu bölgedeki işsizlerin, yoksulun ve yatırımcının gönlü bizimle. Onlar bize bakıyor, biz onlara destek vermeye çalışıyoruz. Ama burada meslek odalarımıza büyük işler düşüyor, sorumluluk düşüyor.”

diyarbakır memur alımı