Tarım Bakanlığı personel alımlarına devam ediyor. Bu yıl personel alımları kapsamından yeni bir düzenleme yapılarak sosyologlara da kadro açıldı.

Tarım Bakanlığı herkesçe çok beğenilen ve konuşulan bir düzenleme ile Tarım Bakanlığı bünyesine sosyolog alımı yapmaya karar verdi. Sosyologların tarım sektöründe görevlendirilmesinin amacı tarımsal toplumun sosyolojik açıdan değerlendirilmesi ve söz konusu değerlendirmelere göre düzenlemeler ve iyileştirmeler yapmak, alınması gereken önlemleri almak.

Tarım Bakanlığı’nın söz konusu kararına sosyologların tepkisi de oldukça iyi. Sosyologlar Tarım Bakanlığı’n aldığı bu kararda ve yeni düzenlemeden dolayı tebrik ediyorlar.

Her ile en az bir sosyolog atayacaklarını dile getiren Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Artık sadece harita mühendisi veya diğer mühendisleri çalıştırmıyoruz. Bin 700 kişi içinde sosyologlar da alıyoruz. Çünkü kırsal sosyolojiyi bilmeniz tarımda çalışan insanların sosyal ilişkileri, sosyal hayatı, toplumsal sorunlar bakımından önemli. Çünkü bu sektör aynı zamanda küçük ölçekli bir toplum. Bir sosyolog gözü ile bu sektörü analiz edecek bir bakış açısına ihtiyaç var.”

sosyolog alimi, sosyolog alımları, tarım bakanlığı sosyolog alımı, sosyolog alım ilanı, sosyoloji memur alımları