Tarım Bakanlığı Targel Eleman Personel Alımı

Tarım Bakanlığı personel ve eleman alımlarından yararlanarak bakanlık bünyesinden çalışmak isteyen adaylar Targel personel ve eleman alımlarını yakından takip ediyorlar.

Tarım Bakanı Mehdi Eker Targel personel ve eleman alımları kapsamında 2500 kişilik personel alımı daha yapmayı planladıklarını açıkladı.

Gündeme ilişkin soruları cevaplayan Eker, bir de müjde verdi. Bakan Eker, bu yılın sonunda Bakanlığa 2 bin 500 yeni personel alınacağı söyledi.

Kamuoyunda TARGEL olarak bilinen Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi için eleman alımı konusuna da değinen Bakan Eker, daha önce 7 bin 500 kişi alındığını ve 2 bin 500 kişi daha almayı planladıklarını belirtti.

Bu yılın sonunda alım için lemlere başlanacağının muhtemelen 2013‘ün ilk çeyreğinde alımların başlayacağını anlatan Bakan Eker “Ben de 2 bin 500 kişinin bir an önce başlamasını istiyorum” dedi.

Bakan Eker, ancak kadronun Maliye Bakanlığı’ndan alındığını ve hükümet programında yer aldığını vurgulayarak, Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı’ndan bu kadroların alınmasıyla personel alımının gerçekleştirileceğini kaydetti.

targel alımları, targel personel alimi