Son zamanlarda devlet bünyesine yapılan personel ve işçi alımları tüm hızıyla devam ederken Tarım Bakanlığı‘nın yeni personel alımı yapıp yapmayacağına dair sorular geliyordu. Son olarak Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin yaptığı açıklamalar personel alımına ilişkin tartışmalara ve sorulara da noktayı koymuş oldu. Yapılan açıklamaya göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yeni personel alımı gerçekleştirilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alacak

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli personel alımına ilişkin son yaptığı açıklamayla tartışma ve soruları cevaplamış oldu. Tarım ve Orman bakanının yaptığı açıklamada 5 bin adet yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz onusu Tarım ve Orman Balanlığı personel alımı kapsamında birkaç farklı kategoride olmak üzere 5 bin yeni personel alımı düzenlenecek.

Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru ve Şoför Alınacak

Tarım ve Orman Bakanı tarafından bakanlığa yapılacak yeni personel alımına ilişkin açıklamada orman mühendisi alımı, orman muhafaza memuru alımı, memur alımı ve şoför alımı yapılacağına değinildi. Bu kapsamda 1200 adet orman mühendisi, 2700 orman muhafaza memuru alımı, 800 adet memur alımı ve 300 adet şoför alımı gerçekleştirilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na İş Başvurusu

Söz konusu yeni personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar Bakanlığın resmi olarak yayınlayacağı ilan üzerinden gerekli başvuru şartlarını taşıdıkları takdirde iş başvuru formu ve gerekli belgeler ile iş başvurusu yapabilecekler.