Teknosa eleman ve personel alımlarımsa kapsamında 2013 yılında 1500 yeni eleman alımı yapacak. TeknoSa 2013 yılında yeni mağazalar açarak büyüme planları yapıyor. Bu büyüme çervesinde 1500 eleman ve personel alımı gerçekleştirilecek.

Sabancı şirketlerinden Teknosa, bu sene yeni şubeler açmayı, satış alanına 30 bin metrekare eklemeyi planlıyor. Şirket, bin 500 eleman daha istihdam etmeyi de amaçlıyor.

Teknosa’nın 2012 mali tabloları, 2013 hedefleri Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ile Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane tarafından açıklandı. Şirketin Sabancı’nın önemli başarılarından biri olduğunu vurgulayan Haluk Dinçer, “Net ciromuzda yüzde 40, karımızda yüzde 50 artış, 2012 Mayıs ayında Teknosa’ya ortak olan yatırımcıların ne denli yerinde bir şey yaptıklarını ortaya koyuyor.” dedi.

Başarılı büyümeye bağlı olarak Teknosa’nın sektörde konumunu perçinlediğini anlatan Dinçer, şunları kaydetti:

“Şirket alanında birinci. Ancak biz bununla yetinmeyeceğiz. Gelecekte de birinci olmayı, bu itibar ile sınırları aşmayı temel alıyoruz. Hedeflerimiz çok büyük. Biz Teknosa’nın 2023’te Avrupa’nın ilk 3 teknoloji perakendecisi arasında yer almasını hedefliyoruz. Bu büyük bir hedef ancak bunu yakalamak için gereken deneyim ve güçlü kaynaklar elimizde.”