Tekstilde İş Başvurusu İçin Yeni Platform

Tekstil sektöründe e alımları ve iş başvurularını kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yeni bir platform kuruldu. yenibiris.com/ihtib adresinden ulaşılabilen platform üzerinden yapılan iş başvuruları 4 bin tekstil firmasına ulaşıyor. 

9o’lı yılların en gözde sektörlerinden biri olan tekstil sektörüne yıllar içinde olumsuz bir bakış açısı oluşmaya başladı. 90 yıllarda sektörde işe girmek ve bu sektörde yürümek isteyenler çok yüksek puanlar ile üniversite bölümlerine yerleşmek isterken şimdilerde sektörün yüzüne bile bakmaz oldular.

Ancak sektörün zirvesinde bulunanlar tekstil sektöründe daha yapılacak çok işin olduğunu, fırsat ve imkanların bitmediğini dile getirirken bir yandan da sektöre karşı oluşan olumsuz bakış açısını düzeltmek ve işe alımları kolaylaştırmak üzere harekete geçtiler.

Tekstil’te Personel Alımları Hızlanacak
Tüm bunlar çerçevesinde İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) yenibiriş.com ile tekstil alanında özel bir projeye imza attı ve sektörde iş veren ve iş arayanları buluşturacak yeni bir platform oluşturdu. Yeni platformda iş başvurusu yapan adayların başvuruları 4 bin tekstil firmasına ulaşıyor.

İTHİB’in 4 bin üye firmasının proje kapsamında yer alacağını vurgulayan İsmail Gülle, 17 Aralık tarihinden itibaren www.yenibiris.com/ithib adresinden başvuruların başladığını, daha ilk günden 1.000 kişinin iş başvurusunda bulunduğunu söyledi.  İTHİB Başkanı Gülle, henüz duyurusu ve tanıtımı yapılmamasına rağmen ilk günden böyle bir başvuru sayısı almalarının sevindirici olduğunu söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Projemiz İstanbul ile sınırlı kalmayacak, Türkiye’nin projesi olacak. ‘Tekstilde İş Var‘ projesi, tekstil ve hazır giyim sektörlerinde ihtiyaç duyulan kalifiye elaman ve ara elamanın işverenle buluşturulduğu önemli bir platforma dönüşecek.”