Tofaş Fabrikası Eleman Personel İşçi Alımı

TOFAŞ / Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş. 2011’de yaptığı ve yakaladığı satış rakamları ile gelirlerini %24 arttırdı. Vergi öncesi karını ise %36 oranında arttırarak 245.8 milyon türk lirasına yükseltti. Söz konusu gelirler yanında Tofaş’ın ihracat gelirleri de aynı oranda yükselme kaydetti. Tabi ki bu gelirler temelde üretim rakamlarına dayanıyor. Tofaş 2011 yılında bir yandan üretimini arttırırken diğer yandan da üretime bağlı olarak eleman ve personel alımı kapsamında binlerce yeni e alım yaptı.
Yılın ilk 6 ayında  vardiya arttırarak 1000 yeni eleman-işçi alımı yapan Tofaş’ın çalışan sayısı da 8 bine yükseldi. Üretim arttırımı ve yapılan yeni yatırımlara bağlı olarak Tofaş personel alımı devam edecek.

Tofaş, 2011 yılının ilk yarısında satış gelirlerini yüzde 24’lük artışla 3 milyar 885 milyon liraya çıkarırken, vergi öncesi kârını ise yüzde 36 artırarak 245.8 milyon liraya yükseltti. Tofaş’ın ilk 6 aylık dönemde net kârı ise yüzde 10.8’lik artışla 212.1 milyon liraya yükselirken ihracat gelirleri de yüzde 6’lık artışla 2 milyar 64 milyon lira oldu.

Yılın ilk 6 ayında 1000 eleman-işçi alımı yapıldı
Tofaş CEO’su Ali Pandır, 2011 yılının ilk yarısında tüm zamanların en iyi satış gelirine imza attıklarını, yılın ikinci yarısına da Tofaş’ın üretim, ihracat ve iç pazarda aynı performansı sergilemeyi hedeflediklerini belirtti. Pandır, “Mart ayı itibarıyla 3’üncü vardiyaya geçtik. Yılın ilk 6 aylık döneminde 1000 kişilik yeni istihdam yaratarak Tofaş Ailesi’ni toplam 8 bin çalışan seviyesine çıkardık. İlk yarıda 36 milyon Euro’luk yatırıma imza attık. 2011 yılı sonunda da bu yatırım tutarı 130 milyon Euro’ya ulaşacak” dedi.

177 bin adet sattı
Tofaş, iç pazar ve ihracat olmak üzere toplam satış hacmini bir önceki yıla göre yüzde 10.9 artırarak 177 bin 285 adet seviyesine çıkardı. Tofaş’ın ihracat hacmi de 101 bin 154 adet olarak gerçekleşti. Türkiye perakende satış adetleri 2011 yılının ilk yarısında geçen yılın aynı döneme göre yüzde 51.3’lük artışla 421 bin 43 adete ulaştı. Türkiye pazarında Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati ve Ferrari markalarını temsil eden Tofaş’ın yurt içi perakende satış hacmi yılın ilk 6 aylık döneminde yüzde 60.1 artarak 64 bin 526 adete yükseldi.

Üretimde 5 marka
Yeni Fiat Doblo platformu üzerinde Opel ve Vauxhall için kasım ayında üretimine başlanacak olan yeni modelle birlikte üretim yaptığı marka sayısını 5’e çıkartan Tofaş, yılın ilk yarısında otomotiv sanayinin toplam üretiminin yüzde 27’sini gerçekleştirdi. Yılın ilk yarısında üretimini yüzde 4,8’lik artışla 167 bin 714 adete çıkaran Tofaş, bu üretim hacmiyle toplam kapasite kullanım oranını yüzde 84 seviyesine taşıdı.

Tofaş dünya çapında üretim tesisi seçildi
Türkiye’nin en büyük otomobil fabrikası olan Tofaş’a büyük onur. Tofaş, “WCM- Dünya Çapında Üretim” denetimleri sonucunda Fiat fabrikaları arasında en yüksek puanı almayı başardı. Koç Holding-Fiat Auto ortaklığı ile faaliyet gösteren Tofaş, üretim denetlemelerinden büyük başarı ile geçti. Kasım ayı içinde World Class Manufacturing-Dünya Çapında Üretim ileri denetlemelerinin gerçekleştiği Tofaş fabrikası incelemeler sonucunda daha önce 42 olan puanını 53’e yükseltme başarısı gösterdi. Bu puan ile bronz seviyeye çıkarak dünya çapında üretim tesisi seviyesine gelen Tofaş ayrıca Fiat Auto fabrikaları içinde bugüne kadar alınan en iyi sonuca ulaşmayı başardı. Denetimlerden böyle bir sonuç ile çıkmanın büyük onur olduğunu belirten Tofaş CEO’su Ali Pandır, Türk otomotiv sanayinin lider ve öncü kuruluşu olarak üretimde artık Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettiklerini belirtti. Fabrikanın teknolojik gelişmelerle son 3 yılda adeta yeniden inşa edildiğini belirten Ali Pandır, “Linea, MiniCargo, 263 projeleriyle Tofaş son sürat uluslararası bir üretim merkezi oluyor. Gelişmiş AR-GE teknolojisiyle Tofaş iki yılda bir yeni bir model üretebilme performansına sahip hale geldi” dedi.

tofas bayan eleman, tofaşta çalışan bayanlar, tofaş fabrikası maaşları