Toyota, Honda, Hyundai, Isuzu Eleman ve İşçi Alımları

Türkiye son yıllarda büyüyen ve güçlenen yapısı ile birçok dünya devi markanın yoğunlaştığı bir ülke konumuna geldi. Otomobil üretimi konusunda otomobil markalarının zaten önemli bir üretim üssü olan Türkiye’de otomobil fabrikalarında binlerce eleman, işçi ve personel çalışmakta. Kısaca otomobil fabrikaları binlerce kişiye iş kapısı olmuş durumda. Türkiye’deki mevcut hükümet, bu firmaların üretim artışı planlarını öngörerek 2023 yılında, 4 milyon adetlik bir üretim hacmini hedefliyor. Birkaç yıl içinde söz konusu araba fabrikaları üretimin artmasına dayalı olarak yeni eleman ve işçi alımları gerçekleştirecek.

Otomobil fabrikaları binlerce kişilik personel ve işçi alımı yapacak
Önümüzdeki dönemde Türkiye’de üretim yapan birçok dünya devi otomobil şirketi yeni eleman ve personel alımları gerçekleştirecek. Yeni işçi alımlarının arkasındaki sebep ise firmaların ihracat hedeflerini üretim sayılarını arttırmak istemesi. Bu çerçevede önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye’de üretim yapan Toyota, Honda, Hyundai, Opel ve Isuzu gibi otomobil fabrikaları birçok işçi ve eleman alımı yaparak binlerce yeni kişiye iş kapısı olacak.

Toyota: Adapazarı’ndaki fabrikasında 2013 yılında bir önceki yıla göre üretimini yaklaşık iki katına çıkararak, 130 bin araç üretmeyi planladığı bilgisine yer verilen haberde, Toyota’nın 2014 yılında ise 150 bin araçla, tam kapasite çalışmayı öngörüyor.

Honda: Kocaeli’deki fabrikasında 2012 yılında orta sınıf sedan olan ‘Civic’in üretimini, önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 50 artırarak 20 bin araç üretecek ve bu üretimin yüzde 35′ini ihraç edecek. Honda 2013 yılında, 25 bin araca çıkaracağı üretiminin yarısını, eski adıyla Sovyet Rusya bölgesine ve Ortadoğu’ya ihraç etmeyi planlıyor.

Isuzu: 2012 yılında hafif ticari araç üretimini önceki yıla göre yüzde 10 artırarak 4 bin 700 araç üretecek. Isuzu, 2013 yılında da yüzde 10′luk bir artış planlıyor. Bu araçların yüzde 90′ı büyümekte olan Türkiye pazarı için üretilecek.

Fiat: 2011 yılı sonundan itibaren Bursa’daki fabrikasında yeni nesil ‘Doblo’nun üretimine başlayacak. Alman Opel gibi firmalara da OEM (karşı tarafın markasıyla üretim) tedariğine başladı. Opel, Avrupa dışında Güney Amerika’ya da ihracat yapacak. Hyundai de Avrupa ve Ortadoğu’ya olan ihracatını güçlendirmek için 2013 yılı sonundan 2014 yılı başına kadarki dönemde üretim kapasitesini 2 katına çıkartacak.

Hyundai: Hyundai de Avrupa ve Ortadoğu’ya olan ihracatını güçlendirmek için 2013 yılı sonundan 2014 yılı başına kadarki dönemde üretim kapasitesini 2 katına çıkartacak.

gebze toyota fabrikası, KOCAELİ İŞÇİ ALAN FABRİKALAR, ısuzu iş ilanları, ısuzu fabrikası gebze iş başvurusu, gebze toyota fabrikası iş başvurusu