Toyota Otomobil Fabrikası Personel İşçi Eleman Alımı

Toyota işçi ve eleman alımları kapsamında önümüzdeki dönemde yeni personel alımları yapacak. Buna göre Toyota’da yapılan açıklamaya göre 2400 kişi olan eleman sayısı 800 kişilik yeni işçi ve eleman alımıyla 3200 kişiye çıkarılacak.

Otomobil fabrikalarında çalışmak isteyen adaylar içi önümüzdeki dönemde sadece Toyota değil üretim artışına bağlı olarak birçok otomobil fabrikasın eleman ve işçi alımları gerçekleştirecek.

TOYOTA 800 KİŞİLİK PERSONEL İŞÇİ ELEMAN ALIMI YAPACAK

Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, Arifiye ilçesindeki fabrikada basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı. Bir gazetecinin 2012 hedefleriyle ilgili sorusu üzerine Özer, ”Fabrika olarak tutmayacak bir hedefimiz yok. Bu yıl için çok düşük bir üretim öngörüyoruz. 2012’de 70 bin civarında üretim öngörüyoruz. Bu 70 bini umarım bir, iki bin daha fazlasıyla tutturacağız” diye konuştu.

Özer, hükümetin 1600 cc’nin altındaki araçlara yönelik ÖTV düzenlemesine ilişkin, ”Gelen her maliyet ya pazarı azaltacak ya da kar marjını azaltacaktır. ‘Pazarı azaltmasın’ derseniz, kar marjınızı düşürmek zorundasınız. Ya karlılığı ya da pazarı muhakkak etkileyecektir ama oransal olarak çok da bir artış olmadı. Yüzde 3 çok büyük bir rakam değil” şeklinde konuştu.

TOYOTA 2013 ELEMAN VE İŞÇİ ALIMLARI

C segment otomobil üretimindeki çalışmaları değerlendiren Özer, şunları söyledi: ”Şu anda fabrikamıza prototip araçlar geldi. Şimdi eğitimler başlıyor. Özel eğitim alanları yaptık. Haziran ayında üretimine başlayacağız. Haziran’a kadar da aracı tanımak, yeni arkadaşlarımızı e almak, onların eğitimi gibi ciddi bir sürecimiz olacak. Önümüzdeki yıl başından itibaren 800’e yakın eleman alımımız olacak. Şu anda 2 bin 400 elemanımız var. 800 kişi daha alınca 3 bin 200 olacak. Ayrıca 400 kişi de taşeron firmaların elemanları. Önümüzdeki yıldan itibaren 3 bin 500 kişiyi geçeceğiz.”

araba fabrikaları iş ilanları, araba fabrikasında çalışmak, bursa otomotiv fabrikaları iş ilanları, bursa fabrika işçi alımı, otomobil fabrikasında çalışmak

Son Güncelleme: 27 Ocak 2019 Pazar 19:02