Trakya Üniversitesi personel alımları kapsamında çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere toplam 35 akademik personel alımı alımı gerçekleştirecek. Buna göre söz konusu personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar 16 Ocak’a kadar başvuruda bulunabilecekler.

Trakya Üniversitesi (TÜ) çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere 3 profesör, 16 doçent ve 16 yardımcı doçent alacak.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Edebiyat, Mühendislik ve Tıp fakültelerine birer profesöre ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Eczacılık, Fen, Edebiyat ile İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerine 2’şer, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na 1 ve Tıp Fakültesi’nde de 7 doçentin görevlendirileceği ifade edilen açıklamada, Balkan Araştırmaları Enstitüsü, Eczacılık, Tıp Fakültesi ve Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na birer, İlahiyat Fakültesi’ne 10, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde de 2 yardımcı doçentin istihdam edileceği bildirildi.

Açıklamada, adayların istenen belgelerle 16 Ocak Çarşamba günü mesai bitimine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na başvurması gerektiği kaydedildi.