Kamu iş ilanları ve personel alımları çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına personel memur alımları tüm hızıyla devam ediyor. Kısa süre içerisinde aşağıda bilgileri verilen 3 ayrı kamu kurumu personel – memur alımı yapacak. Söz konusu kamu kurumları personel memur alımlarını belirli tarihlerde düzenleyecekleri sınavlar ile gerçekleştirecek.

Personel alımı yapacak olan kamu kurumları Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE)

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI – MSB PERSONEL MEMUR ALIMI 2012/2013

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Savunma Sanayii Müsteşarlığı, genel idare hizmetleri sınıfından 7’nci, 8’inci ve 9’uncu kadrolara atanmak üzere bilgisayar mühendisliği bölümünden 2, makine mühendisliği bölümünden 3, havacılık ve uzay mühendisliği-uçak mühendisliği-uzay mühendisliği bölümünden 3, elektrik-elektronik mühendisliği-elektronik mühendisliği bölümünden 3, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümünden 2, letme-iktisat-maliye bölümünden 5 ve uluslararası ilişkiler bölümünden 1 kişi olmak üzere sınavla 19 savunma sanayisi uzman yardımcısı alacak.

Sözlü olarak yapılacak giriş sınavına başvurular, 30 Ekim Salı günü saat 17.00’a kadar Müsteşarlığın internet sayfası üzerinden veya ”Savunma Sanayii Müsteşarlığı Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı İnönü Bulvarı, Kirazlıdere Mevkisi, Süleyman Emin Caddesi 6/7 Bahçelievler/Ankara” adresine şahsen yapılacak.

TSE KAMU PERSONEL MEMUR UZMAN YARDIMCISI ALIMI 2012/2013

TSE’den edinilen bilgiye göre, üniversitelerin makine, inşaat, metalurji, bilgisayar, endüstri, mekatronik, kimya, elektrik-elektronik, gıda, biyomedikal, deri, ziraat mühendisliği bölümleriyle, fizik bölümü, kimya bölümü, bilgisayar öğretmenliği bölümü, eğitim iletişimi ve planlaması bölümü, yönetim bilişim sistemleri bölümü, hukuk fakültesi ve siyasal bilgiler, işletme, iktisat, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları arasından sınavla toplam 110 uzman yardımcısı alacak.

Adaylar, 30 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, enstitünün resmi internet sitesinden (www.tse.org.tr) temin edecekleri sınav başvuru formu ile mezuniyet belgesi ve KPSS sonuç belgesinin suretlerini, elektronik ortamda göndererek veya elden ”Necatibey Cad. No:112 06100 Bakanlıklar/ANKARA” adresindeki TSE İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na teslim ederek başvurabilecek.

YÖK KAMU PERSONEL MEMUR UZMAN YARDIMCISI ALIMI 2012/2013

YÖK de 7 uzman yardımcısı istihdam edecek.