Türkiye’nin önemli kurumlarından biri olan ve zaman zaman ihtiyaçları kapsamında nitelikli personel alımı yapan Tübitak yeni personel alımı düzenliyor. Söz konusu personel alımı kapsamında Tübitak bünyesinde çalışacak 86 adet yeni personel alımı gerçekleştirecek. Yeni alımlar çerçevesinde Tübitak bünyesine araştırmacı alımı yapacak.

TÜBİTAK SAGE Bünyesine Araştırmacı Teknisyen ve Teknik Destek Personeli Alımı

Tübitak bünyesinde yapılacak olan yeni personel alımı kapsamında araştırmacı teknisyen ve teknik destek personeli alımı yapılacak. Söz konusu alımlar kapsamında göreve gelenler Tübitak Savunma Sanayi Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü bünyesinde çalışacaklar. Adaylar kurum bünyesinde genel anlamda proje personeli olarak görev yapacaklar.

Tübitak proje personeli alımlarına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaların Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Havacılık Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği gibi bölümlerden mezun olması şartı aranıyor. Adaylar diğer mezun olunabilecek bölüm bilgileri için Tübitak personel alımına ilişkin resmi ilana göz atabilirler.

Araştırmacı (Ne İş Yapacak?)

Yürütülen projelerde ihtiyaç duyulan elektronik donanımların geliştirilmesi kapsamında; elektronik devreleri tasarlayacak, ilgili şematik tasarımlarını yapacak, baskı devre tasarımlarına destek verecek, üretilmiş olan kartların fonksiyonel testlerini yapacak, aşağıda detayı verilen alanlardan birinde yetkinliğe sahip Ar-Ge Personeli (Elektronik Donanım Geliştirme Mühendisi) istihdam edilecektir.

AR-GE Teknisyeni (Ne İş Yapacak?)

Yürütülen projeler kapsamında genel bilgisayar kullanımı ile ilgili kurulum ve kullanıcı desteğinin verilmesi, üçüncü parti yazılımlarının kurulum ve desteğinin verilmesi, bilişim sistemleri ile ilgili her türlü donanım kurulumu, bakımı, onarımının yapılması bilişim sistemleri altyapılarındaki kablolamaların yapılması, kullanıcı bilgisayarları, yazıcılar, tarayıcılar ve projeksiyon cihazları gibi donanımların teknik şartnamesinin oluşturulması.

Teknik Destek Personeli (Ne İş Yapacak?)

Yürütülmekte olan projelerde, Kurum adına basılacak her türlü yazılı, basılı, elektronik materyallerin veya ara yüzlerin görsel tasarımının yapılması, kullanıcı dostu tasarımların geliştirilmesi, tanıtılması ve baskı süreçlerinin takip edilmesi, fotoğraf ve video çekimlerinin yapılması ve bu materyalleri kullanarak çeşitli sunum ve prodüksiyonların hazırlanması, kurumsal sosyal medya hesaplarının ve web sitesinin yönetilmesi ve hesaplara içerik hazırlanması.

Tübitak Personel Alımına Online İş Başvurusu Yapılabilecek

Söz konusu Tübitak yeni proje personeli alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar kurumun resmi ilanında iş başvurusuna ilişkin tüm detaylara ulaşabilir yine diğer iş başvuru şartlarını da buradan inceleyebilirler. Yine iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar online olarak başvuru yapabilecekler. Adaylar kariyer.sage.tubitak.gov.tr üzerinden online iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu gerçekleştirebilecekler.