Kısa bir süre önce TUİK – TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU‘nun istatistik çalışmalarında görevlendirmek üzere geçici personel alımı yapacağını duyurmuştuk. Söz konusu personel alımı kapsamında yaklaşık 47 bin kişi geçici olarak TUİK bünyesinde 3 ay süre ile görev alacaklar.

İstatistik çalışmalarında görev yapacak personelin hakları, çalışma şartları ve ödenecek ücretler ilgili kararname ile düzenlenmiştir. Bu kararnameye buradan ulaşabilir, detaylara göz atabilirsiniz.

TUİK 2011 personel alımı ile ilgili birçok kaynakta bilgi yer alıyor fakat başvuruların ne zaman ve nasıl olacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Dolayısı ile Türkiye İstatistik Kurumu bünyesinde geçici istatistik çalışmalarında yer almak isteyen adaylar en fazla bu soruları yöneltiyorlar.

TUİK 2011 Geçici Personel Alımını Düzenleyen Bakanlar Kurulu Kararı
TUİK’in 2011 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı Konut ve Nüfus Araştırması ile Ulusal Adres Veri Tabanının Kontrol çalışmasında görevlendireceği geçici personel hakkındaki 29/03/2011 tarih ve 2011/1587 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı 15/04/2011 tarih ve 2011/27906 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.

Alımı Yapılacak Geçici Personel Hangi Tarihler Arasında Görev Alacak?
Söz konusu TUİK personel alımı kapsamında görevlendirilecek adaylar 2011 Eylül – Aralık döneminde çalışacaklar. Çalışmalar Eylül’de başlayacak ve Aralık sonunda bitecek.

Adaylarda Aranan Şartlar
TUİK istatistik çalışmaları kapsamında görevlendirilecek adaylara ilişkin şartlar önümüzdeki dönemde TUİK tarafından duyurulacak.

TUİK 2011 Personel Alımı ve Başvurular
En fazla gelen soruların başında TUİK personel alımı kapsamında başvuruların nasıl, ne zaman ve nereye yapılacağı geliyor. Hemen belirtelim ki henüz kesin bir bilgi yok, kurum başvuru tarihleri belirlendiği zaman bunu resmi olarak duyuracak. Personel alımları ise il düzeyinde yapılacak. Personel alımları Türkiye İstatistik  Kurumu İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı ( Necatibey  Cad. No:114 Çankaya/ANKARA ) tarafından yönetiliyor.

TUİK resmi web sitesi üzerinden duyuruları takip edebilirsiniz.