hava-alaniTürk Hava Yolları Personel Başkanlığınca yapılan değerlendirmeler sonucu kariyerinize gökyüzünün ayrıcalıkları ile devam etmeye ne dersiniz? THY personel alımı yapacak olup, kabin memuru, kokpit ekibi, yurtdışı ofis çalışanı, idari teknik birim çalışanları olarak dört farklı birime alım yapmaktadır.

Türk Hava yollarına iş başvuru formu doldurarak, kaptan pilot, II. pilot, pilot adayı, kabin memuru, hostes, idari ve teknik işlerde çalışabilirsiniz. THY’da çalışmak için birime göre mezuniyetin önemi vardır. İlköğretim mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu, yüksek lisans ve doktora yapana kadar birçok mezun Türk havacılık sektörünün liderinde görev yapmaktadır.

Türk Hava Yolları çalışma şartları içerisinde yüksek maaş, sosyal olanaklar ve hızlı bir kariyer imkanı yer almaktadır. THY başvuru şatları içerisinde ilgili birime uygun mezuniyet şartı, yabancı dil şartı ve THY tarafından yapılan değerlendirme süreçlerinden başarılı olarak geçme şartı aranmaktadır.

TGS (Turkish Ground Services) Forklift, High-Loader, Merdiven, Otobüs, Konveyör, Follow-Me , GPU, ASU, ACU ve Med Car (liftli araçlar) gibi araçları kullanabileceğini gösterir sertifikası olan, E sınıfı ehliyete sahip SRC belgesi sahibi şoför alımı yapacaktır.

Türk Hava Yolları Alımlarına dair güncel iş ilanlarına THY kariyer ilanları sayfasından bakabilirsiniz.