Satış kadrosunda 170 kişi görev yapıyor. 2010’da tüm bölümlerin satış departmanlarında görev almak üzere 44 kişiyi e alan Türk Henkel, bu yıl da aynı sayıda kişiye istihdam sağlayacak. Satış departmanında işe alınacak kişilerde, müşteri odaklılık, ikna yeteneği, karşısındakini etkileyebilme özelliği, yüksek enerji seviyesi, takım çalışmasına yatkınlık, ekip geliştirme gibi özellikler aranıyor.

Genel olarak satış kadrosu, satış geliştirme faaliyetlerinden, satış hedeflerinin gerçekleştirilmesinden, kendilerine bağlı ekiplerin yönetiminden, bütçe kontrolünden, ürünlerin raf konumu ve raf paylarının geliştirilmesinden, kampanyaların noktalarda hatasız uygulanmasından sorumlu.

Türk Henkel İşe Alım ve Eğitim Müdürü Derya Ersin Kocamaz, sundukları kariyer fırsatlarını şöyle dile getiriyor: “Geleneksel kanalda ‘satış temsilcisi’ olarak işe başlayanlar, satış müfettişi, bölge süpervizörü, bölge müdürü, satış direktörü pozisyonlarına terfi edebiliyor. Zincir kanalında ‘zincir mağazalar yöneticisi yardımcısı’ olarak işe başlayanlar ise zincir mağazalar yöneticisi, ulusal mağazalar yöneticisi, satış direktörü pozisyonlarına yükselebiliyor. Satış direktörü pozisyonunda çalışıp genel müdürlüğe terfi eden yöneticiler de var.”

Henkel iş ılanları, henkel is basvurusu