Türk Telekom Personel Alımı Ar-Ge Merkezi

Türk Telekom Türkiye çapında hatta dünya çapında büyümeye devam ediyor. Gerek yaptığı yeni yatırımlarla gerekse ulaştığı telefon ve adsl abone sayısıyla Türkiye’de telekomünikasyon alanında lider isim olarak  ilerliyor. Lider şirket Türk Telekom, yeni teknolojiler geliştirmeye ve kullanmaya da önem vermekle birlikte bu alanda yatırımlar yapıyor. Son olarak teknoloji araştırmaları yapacağı yeni bir AR-GE merkezi açtı.

Türk Telekom eleman ve personel alımı kapsamında İTÜ’de kurulan AR-GE merkezinde 400 mühendis çalıştıracak.

Türk Telekom Grubu Ar-Ge Merkezi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Teknokent’te açıldı. Teknoloji üssünde, 400 kişiye iş olanağı sunulması hedefleniyor. Merkezin ana hedeflerinden biri de tersine beyin göçünü desteklemek. Açılışta konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Ar-Ge’ye ayrılan miktarı 1.8 milyar dolardan 7 milyar dolara çıkardık. 2023’te ise 45 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Şu anda milli gelirin yüzde 1 olan payı yüzde 2.5’e çıkarmak istiyoruz.

Ar-Ge’de kamunun payı azalmalı. Özel sektör bu alana daha çok yatırım yapmalı” dedi. Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt da “Biz bumerkezde yalnızca teknoloji geliştirmekle kalmayacağız. Ekosistemimizdeki kuruluşlarla ortak çalışarak istihdam yaratacağız, üniversitelerle birliği yaparak beyin göçünü önleyeceğiz ve teknoloji ihracını hızlandıracağız” diye konuştu. Ar-Ge Merkezi’yle Türk Telekom’da çalışan mühendis sayısı 2012 sonuna kadar 1000 kişiye çıkacak.