Başarılı şirketlerinden biri olan Türk Telekom 3 bin 357 kişiyi e aldı, bin kişiyi de bu yıl alacak…

TÜRK Telekom, 2010’da Türkiye çapında 3 bin 357 kişiyi bünyesine kattı. 250’den fazla çalışan büyük şehirlerde üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra Türk Telekom’un sağladığı “tersine beyin göçü” fırsatı ile memleketlerine Türk Telekom çalışanı olarak döndü. Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, “Bu kadar çalışanı, istihdamı birarada görmek bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.

Türk Telekom, geçen yıl işe aldığı 3 bin 357 yeni çalışanını, CNR Expo Fuar Merkezi’ndeki “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” programında biraraya getirdi. Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, “Bu yıl geçen yıl kadar eleman almayacağız ama yine binli sayıların üzerinde istihdam sağlayacağımızı düşünüyorum. Bu kadar içalışanı, istihdamı birarada görmek açıkçası bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.

Geçen yıl işe aldıkları 3 bin 357 kişinin yüzde 58’inin mühendis ve tekniker, yüzde 42’sinin de idari bölüm mezunlarından oluştuğunu belirten Bozkurt, istihdamda yerelliğe önem verdiklerini, 81 ilde de eleman istihdam etmeye çalıştıklarını anlattı. Son 4 yılda 9 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade eden Bozkurt, genel müdürlükte ve bölgelerde, üst yönetici, uzman ve müdür olarak yurtdışında okuyanları ve çalışanları da işe aldıklarını ve tersine beyin göçü sağladıklarını kaydetti.