Samsun’da kurum müdürleri, çalışanları ve protokol üyeleriyle bir araya gelen Bozkurt, Türk Telekom’un çalışmalarını anlattı. SGK’ya en çok veren payı ödeyen şirketin Türk Telekom olduğunu belirten Bozkurt, şunları kaydetti: ‘Teknoloji şirketleri arasında en çok vergi ödeyen şirketiz. 700 milyonun üzerinde bu sene kurumlar vergisi ödedik. Türkiye’mize 5 yılda 9 milyar TL’nin üzerinde yatırım yaptık. Bugün Avrupa’da 16 ülkeden geçen 27 bin kilometre fiber ağına sahip bir şirketiz. Türkiye’de 133 bin kilometre fiber ağına sahibiz, 27 bin kilometreyi de eklerseniz 160 bin kilometrelik bir fiber ağı.’

ÇİN’E KADAR UZANACAK
BOZKURT ‘Çin ve Amerika arasında Türkiye’nin trafiği dışında Avrupa’nın ve dünyanın trafiğini taşıyan bir operatör olma yolunda hızla ilerliyoruz’ dedi ve ekledi: ‘İlerlemeye de devam edeceğiz. Hedefimiz dünyayı konuşturan Türk olmak.”

Türk Telekom herkesin bildiği gibi Türkiye’nin iletişim ve telekomünikasyon devi ve kurum her geçen gün sürekli büyümeye devam ediyor. Gün geçtikçe Türk Telekom’un abone sayısı artıyor ve bu da Türk Telekom birimlerinde daha fazla yoğunluğa sebebiyet veriyor. Buna bağlı olarak TT müşterilerine daha kaliteli hizmet vermek talebi karşılamak amacıyla bünyesindeki birimleri yeni personel alımları ile güçlendiriyor.

Türk Telekom 2011 yılında da personel alımlarına devam ediyor. Daha çok operasyon başkanlığı altında yer alan, bilişim ağları, telekomünikasyon şebekeleri, işletme ve bakım direktörlükleri gibi teknik birimlerde yeni personele ihtiyaç duyuluyor.

TÜRK TELEKOM İŞ BAŞVURUSU
Türk Telekom’da çalışmak ve iş sahibi olmak isteyen adaylar iş başvurularını Türk Telekom internet sitesinde İnsan Kaynakları bölümü altında online olarak gerçekleştirebilirler.

TÜRK TELEKOM’DA PERSONEL ALIMI VE İŞE ALIM SÜRECİ
Türk Telekom’da uyguladığımız işe alım süreci ile, şirketimiz değerlerine ve kurum kültürüne uygun, pozisyonun gerektirdiği niteliklere sahip, en uygun adayları şirketimize kazandırmayı amaçlıyoruz. Şirketimizde işe alımlar, yıl başında belirlenen insan gücü planlaması doğrultusunda yapılmaktadır. Yeni mühendis alımları yılda 1 defa tüm Türkiye için yılbaşında belirlenen insan gücü planlaması dogrultusunda gerçekleştirilir.

Bu süreçte, genel yetenek, bilgi ve ingilizce sınavlarını başarı ile tamamlayan adaylar, insan kaynakları ve ilgili bölüm yöneticileri tarafından yapılan yetkinlik bazlı mülakatlar değerlendirilir. Yönetici ve uzman pozisyonları için adaylar, şirketimiz temel yetkinlikleri ve pozisyona özel yetkinlikler bazında insan kaynakları ve ilgili bölüm yöneticileri tarafından yapılan yetkinlik bazlı mülakatlar ile değerlendirilir. Pozisyonun niteliklerine göre adaylara kişilik envanteri uygulanır.