Sürekli büyümeye devam eden Türk Telekom ihtiyaçlar doğrultusunda bu yıl da eleman ve personel alımı yapacak. Söz konusu eleman ve personel alımları kapsamında Türk Telekom 2100 tekniker ve mühendisi alımı gerçekleştirecek.

Türk Telekom‘un personel alımları kapsamında gerçekleştireceği tekniker ve mühendis alımına ilişkin detaylı bilgiler aşağıda yer alıyor. Tekniker ve personel alımına başvuruda bulunacak olan adaylar eğer söz konusu pozisyonların gerektirdiği nitelikleri taşımıyorlarsa iş başvurularını genel başvurular kısmından yapabilirler.

TÜRK TELEKOM İŞ BAŞVURUSU, İŞ BAŞVURU FORMU, GENEL BAŞVURU
Türk Telekom eleman ve personel alımları kapsamında Türk Telekom’a iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurularını Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinde insan kaynakları bölümü altında bulunan genel iş başvurusu kısmında iş başvuru formunu doldurarak yapabilirler.

Özgeçmişlerin Kontrol Edilmesi
İlanlarımıza yapılan başvuruların incelenmesi sırasında şartları tutmayan pek çok adayın başvuruda bulunduğu anlaşılmıştır. Bu kapsamda başvuru yapanların sınava giriş ücretleri yatırmaları durumunda paralarını geri alamayacakları için mağduriyetleri söz konusu olacaktır. Başvurular sırasında yapılan bilgi girişleri incelendiğinde özellikle öğrenim durumu ile ilgili bilgilerde eksik ve hatalı girişlere rastlanmıştır. Sınava katılıma hakkı elde edilebilmesi için özgeçmişlerde belirtilen bilgilerin tekrar gözden geçirilerek hatalı kayıtların düzeltilmesi gerekmektedir.

Türk Telekom Genel İş Başvurusu
İşe alım şartlarını taşımayan adayların başvurularını genel başvuru üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu ilana yapılacak başvuru ile özgeçmişler, ileride Türk Telekom’da oluşabilecek uygun pozisyonlar için değerlendirilmek üzere veritabanımıza kaydedilecektir. Niteliklere uygun bir pozisyon oluştuğu takdirde adaylarla iletişime geçilecektir. Şirketimize başvurmak isteyenler, başvurmak istedikleri alanda yayınlanmış bir ilanımız yoksa bu ilanımıza başvuruda bulunabileceklerdir. Başvurular sırasında, çalışmak istenilen görev /uzmanlık alanı ve çalışılmak istenilen ilin belirtilmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom’da Maaşlar
Görevlendirilecek çalışanların ücret bilgileri, sınav ve mülakat aşamaları sonrasında başarılı adaylara teklif sürecinde bildirilecektir.

İşe alımla ilgili e-maile gönderilen özgeçmişler değerlendirmeye alınmayacak olup başvuruların sadece www.turktelekom.com.tr adresinden yapılması gerekmektir. kaydıyla sınav sonuçları öğrenilebilecek ve yazılı sınav sonucunda başarılı olan adaylar mülakata katılacakları yer ve tarihi bu alandan öğrenebileceklerdir.