TURKCELL'DEN 2 BİN GENCE YENİ İŞ İMKANI

Turkcell Akademi ve İŞKUR birliği ile 2000 bin kişiye eğitim verecek. Yeni proje 12 farklı ilde 2000 işsiz genci kapsıyor. Eğitimleri tamamlayan kişiler Turkcell bayi, satış kanalları ve çağrı merkezlerinde istihdam edilecek.

Geçen sene başlayan proje kapsamında, İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Diyarbakır’da yaşayan, İŞKUR’a kayıtlı 1.600 gence eğitim verilmiş ve bunlardan eğitimlerini başarıyla tamamlayan 1.000’in üzerinde genç Turkcell’de işe başlamıştı.

Turkcell’in 2010 yılında başladığı, 2011 yılında da tüm ekosistemini kapsadığı işbirliği, Türkiye genelinde 12 farklı ilde devam edecek. Perakende sektörüne yönelik programlar Ege Üniversitesi ve Turkcell Akademi Eğitmenleri tarafından İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Samsun, Adana, Trabzon, Kocaeli illerinde gerçekleştirilecek.

Çağrı Merkezi sektörüne yönelik olarak da Atatürk Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Global Bilgi Turkcell Akademi Eğitmenleri tarafından İstanbul, İzmir, Erzurum, Diyarbakır, Ankara ve Eskişehir illerinde eğitimler düzenlenecek.

Eğitime Katılma Şartları
Öncelikle kurslara katılabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmanız gerekiyor. Perakende Satış Gelişim Programın için en az lise mezunu, çağrı merkezine yönelik programlara katılmak için de en az ön lisans mezunu olmanız gerekiyor.

Bu şartları taşıyan 21 ile 35 yaş arasında olan adaylar İŞKUR’un web sitesinden (www.iskur.gov.tr) “iş arayan butonu”ndan başvuru yapabiliyorlar.

Son Güncelleme: 26 Temmuz 2019 Cuma 01:10