Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe birçok köklü ve kendini dünya çapında kanıtlamış firma bulunuyor. Hatta bu inşaat firmalarından bazıları tüm dünyada sayılı inşaat firmaları arasında yer alıyor ve çok uluslu ler yapıyorlar. Söz konusu Türk inşaat firmalarının uluslararası alandaki etkisi ve sayısı yıldan yıla artış gösteriyor. Uluslararası alanda en büyük müteahhitlik ve inşaat firmaları ise Amerika ve Çin’den çıkıyor.

İnşaat firmalarında çalışmak isteyen adaylar kategori ve pozisyon ne olursa olsun köklü firmaları tercih ediyorlar ve ilk başvurularını bu firmalara yapıyorlar.

İşte Türkiye’nin en büyük inşaat şirketleri:
ENKA İNŞAAT, RENAISSANCE İNŞAAT, GAMA İNŞAAT, TEKFEN İNŞAAT, YÜKSEL İNŞAAT, BAYTUR İNŞAAT, NUROL İNŞAAT, CENGİZ İNŞAAT, STFA İNŞAAT, GAP İNŞAAT, YAPI MERKEZİ, HAZİNEDAROĞLU İNŞAAT, KOLİN İNŞAAT, MAK-YOL İNŞAAT, DOĞUŞ İNŞAAT, SUMMA İNŞAAT, SOYAK İNŞAAT, ALARKO İNŞAAT, RASEN İNŞAAT, KAYI İNŞAAT, ESER İNŞAAT ve ASKA İNŞAAT.

İş Başvurusu – Nasıl iş başvurusu yapabilirim?
Yukarıda adı geçen köklü inşaat firmalarında çalışmak isteyen adaylar, iş başvurularını firmaların resmi web siteleri üzerinde, İnsan Kaynakları bölümü altında gerekli yolu izleyerek gerçekleştirebilirler. Adaylar herhangi açık bir pozisyon olmaksızın da yine aynı firmalara genel iş başvurusunda bulunabilirler.