Kamu kurumlarında personel alımları hızlandı. Yeni personel alımı yapacağını bildiren kurumlardan birisi de Ulaştırma Bakanlığı. Bakanlık bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alacak. Söz konusu sözleşmeli personel alımı kapsamında toplamda 5 adet alım yapılacak…

5 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK
Ulaştırma Bakanlığı bugün yayınladığı ilanda 5 adet olmak üzer yeni personel alımı yapacağını ve söz konusu personel alımında göreve gelecek adayların sözleşmeli personel statüsünde (4B) çalışacağını belirtti. Bu kapsamda 1 adet mühendis alımı, 1 adet tekniker alımı ve 3 adet teknisyen alımı olmak üzere totalde 5 adet sözleşmeli personel alınacak.

ADAYLARDA ARANAN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Ulaştırma Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımına iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların taşıması gereken bazı genel şartlar var. Bunlardan ilk ve en önemli olanı adayların 657 devlet memurları kanunun 48’inci maddesinin birinci fıkrası içinde yer alan genel şartları taşıması gerekiyor. Sonrasında adaylardan KPSS puan şartı aranıyor. Adaylardan lisans mezunlarının 22 mayıs 2016 tarihli KPSS sınavına, ortaöğretim ve önlisans mezunu adayların 27 – 28 eylül 2014 tarihli KPSS sınavına girmiş olmaları gerekiyor. Diğer yandan adaylar söz konusu sözleşmeli pozisyonlardan sadece 1 tanesi için iş başvurusu yapabilecekler.

Tüm bunların yanında adayların başvurucakları pozisyona ilişkin özel şartları da taşımaları gerekiyor. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar bakanlığın sitesi üzerinden daha fazla bilgi sahibi olabilecekler ve yine 28 Temmuz ve 15 Ağustos 2016 tarihleri arasında iş başvurularını yapabilecekler.