Hacettepe Üniversitesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, çeşitli fakültelerde istihdam edilmek üzere öğretim üyesi alacak.

Rektörlüklerin alımlara ilişkin duyuruları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü, üniversitenin akademik birimlerine öğretim üyesi alınacağını, ayrıntılı bilginin üniversitenin internet sitesinde yer aldığını ilan etti. Kurumun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, atama yapılacak kadrolar şöyle belirlendi:

Fakülte Kadro Ünvanı
——- ————
-Edebiyat Fakültesi
İngiliz Dil Bilimi Yrd.Doçent

-Eğitim Fakültesi
İlköğretim Sınıf Öğretmenliği Yrd.Doçent

-Tıp Fakültesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesör (Türkçe)
Genel Cerrahi Doçent (Türkçe)
Genel Cerrahi Doçent (İngilizce)
İç Hastalıkları Yrd.Doçent (Türkçe)

-Spor Bilim. ve Tekn.Yüksekokulu Yrd.Doçent

Başvurular, 4 Temmuz-18 Temmuz 2011 tarihleri arasında alınacak. Yardımcı Doçent kadrosuna başvurular, ilgili Fakülte Dekanlığı ve Yüksekokul Müdürlüğüne, profesör ve doçent kadrolarına başvurular ise Rektörlüğe (Yazı İşleri Müdürlüğü) yapılacak. Profesör ve Doçent kadrolarına ”daimi statü”ye göre atama gerçekleştirilecek. Atanacaklar, en az 5 yıl daimi statüde çalışmak zorunda olacak.

Adayların Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan kriterlere uymaları gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgi kurumun internet sitesinden edinilebilir.

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalında açık bulunan bir adet doçent kadrosuna daimi statüde çalıştırılmak üzere öğretim üyesi alacak.

Belirlenen başvuru şartlarını sağlayan adaylar, 15 gün içinde başvuruda bulunabilecek.

Kadro dereceleri ve sınava ilişkin diğer tamamlayıcı bilgiler, ilgili birimlerden öğrenilecek.