Vakıfbank 2012 yılında gerçekleştireceği büyüme kapsamında 1000 kişilik yeni banka personel ve eleman alımı yapmayı planlıyor. 2011 yılında iyi bir performans gösteren bankanın 2012 yılında da aynı performansla çalışmalarına devam etmesi bekleniyor.

2011 yıl sonu konsolide olmayan finansal sonuçlarını değerlendiren Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, bankacılık sektörünün net kârının toplamda yüzde 10 düşerken, sektörün oldukça üzerinde bir performans sergilediklerini söyledi. Kalkan, 2011 yılının Vakıfbank için sadece kârlılık ve performans açısından özel bir yıl olmadığını, aynı zamanda 2011’in, bankanın 57 yıllık tarihinde çok önemli yeniliklerin ve kilometre taşlarının gerçekleştiği bir yıl olarak hatırlanacağını ifade etti. Kalkan, şunları söyledi:

“2011 yılı, bankamız için tarihi bir kararı hayata geçirdiğimiz yıl oldu. Genel Müdürlüğümüzü, geleceğin uluslararası finans merkezi İstanbul’a başarılı bir şekilde taşıdık. 2012’nin ilk yarısında bilgi lem birimlerimizi de İstanbul’a taşıyarak İstanbul’daki ağırlığımızı daha da artıracağız ve proje çalışmaları süren İstanbul Finans Merkezi’ndeki yerimizi alacağız. Şubeleşmeye devam ederek 2011 yılı sonunda 680 şubeye ulaştık, personel sayımızı da 12 binin üzerine çıkardık. 2012 yılında, İstanbul’da ve Marmara Bölgesi’nde organik büyümeye ağırlık vererek, şube sayımızı artırmayı ve en önemli sermayemizin insan kaynağı olduğu gerçeğinden hareketle bin nitelikli gencimizi daha istihdam ederek sektöre kazandırmayı hedefliyoruz.”