Yapı Kredi satış odaklı pozisyonlara yeni dönemde 550 kişi almayı planlıyor. Şu anda bankanın satış kadrosunda yaklaşık 5 bin kişi görev yapıyor.

Satış kadrolarında görev yapanlar, segment bazında ürün ve hizmetlerin müşterilere satışından, yaygılaştırılmasından ve yeni müşterilerin kazandırılmasından sorumlu olarak çalışıyor.

Yapı Kredi’nin e alım kriterlerinin yanı sıra kariyerine satış alanında devam etmek isteyen adaylar arasında; müşteri odaklı ve insan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasına yatkın, analitik düşünme yeteneğine sahip, sektörü ve ekonomik gelişmeleri takip eden, vizyon sahibi, yeniliğe açık olanları tercih ediyor.

Bankada, kariyer fırsatlarının mevcut olmasını sağlayan gerekli altyapı, destekleyici eğitim ve gelişim faaliyetleri bulunuyor. Bu anlamda açık bir platformda bütün çalışanlara eşit olarak tüm kariyer olanaklarını sunuluyor. Bu bağlamda satış kadrolarında görev yapan çalışanlara gerek satış fonksiyonunda gerekse genel müdürlük birimlerindeki satıştan sorumlu yöneticilik pozisyonları ve ilgili kariyer yollarının açık olduğunu söylemek mümkün.