Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden yapılan duyuru ile akademik personel alımı yapılacağı ilan edildi. Başvurular 15 gün için söz konusu üniversitenin rektörlüğüne şahsen yapılacak.

Resmi Gazete’de yer alan duyuruya göre Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü, 24 profesör, 13 doçent, 17 yardımcı doçent alımında bulunacak. Profesör ve doçentler daimi statüye göre görev yapacaklar.

Adaylar başvurularını 15 gün içinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen yapacaklar. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde istihdam edilecek öğretim üyelerinin görev yapacağı birimler ve kadro sayıları şöyle:

”Tıp Fakültesi: kardiyoloji, iç hastalıkları, aile hekimliği, enfeksiyon hastalıkları, çocuk hastalıkları, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, nöroloji, psikiyatri, genel cerrahi, ortopedi ve travmatoloji, kadın hastalıkları ve doğum, göz hastalıkları, anesteziyoloji ve reanimasyon, göğüs cerrahisi, kulak-burun-boğaz, üroloji, plastik cerrahi, çocuk cerrahisi, biyokimya, patoloji, biyoistatistik (17 profesör, 9 doçent, 9 yardımcı doçent),

Siyasal bilgiler fakültesi: iktisat, uluslararası ilişkiler (2 profesör),

İşletme fakültesi: letme (1 profesör, 1 yardımcı doçent),

Mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi: malzeme, kimya, makine, elektrik ve elektronik haberleşme, bilgisayar mühendisliği (2 profesör, 5 doçent, 7 yardımcı doçent),

Hukuk fakültesi: özel hukuk bölümü/iş ve sosyal güvenlik hukuku anabilim dalı (1 profesör),

İnsan ve toplum bilimleri fakültesi: Doğu illeri ve edebiyatları bölümü/Fars Dili ve Edebiyatı (1 profesör)”

Kaynak: AA