Yurtdışında iş yapan Türk firmalar başta olmak inşaat işleri olmak üzere pek çok farklı alanda iş yapıyorlar. Diğer yandan yurtdışında iş yapan Türk şirketler aynı zamanda yurtdışı iş imkanları sunan, yurtdışına eleman arayan işçi götüren firmalar olarak da öne çıkıyor, yurtdışında çalışmak isteyenler için yurtdışı iş imkanları sunuyor.

Yıldız Holding de hem Türkiye’de hem de yurtdışında iş yapan Türk şirketler arasında önemli bir yere sahip. Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olan ve aynı zamanda yurtdışında da gerek yaptığı yatırımlar gerekse şirket satın almaları ile büyümeye devam eden Yıldız Holding yaptığı yurtiçi ve yurtdışı işçi personel, ve eleman alımı ile de istihdama büyük ve önemli bir katkı sağlıyor.

Yurtdışı İş Yapan Türk Firmalardan

Şirket 2023 ve ilerleyen yıllarda da yapmış olduğu planlar kapsamında büyümesini sürdürmeyi ve yeni yatırımlar yapmaya devam edecek. Doğal olarak bu da istihdam çerçevesinde daha fazla personel ve işçi alımı anlamına geliyor. Holding bir önceki yılını 42.3 milyar TL ciro ile kapattı ve bir önceki yıla göre toplamda yüzde 22 büyüme kaydetti. Bu yıla daha hızlı bir giriş yapan şirket ilk üç ayda hedeflerinde üzerinde bir satış potansiyelini yakaladı. 2023 yılında da toplamda yüzde 19 ile istikrarlı bir büyüme yakalamayı planlıyor.

Holding’in yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplam 80 adet fabrikası bulunuyor ve söz konusu fabrikalara her yıl binlerce eleman ve işçi alımı yapılıyor. Bu fabrikaların 55 tanesi ise Türkiye’de bulunuyor ve faaliyet gösteriyor. Yine Türkiye’de Yıldız Holding fabrikaları on binlerce kişilik personel alımıyla istihdama önemli bir katkı sağlıyor. Yıldız Holding şu ana kadar Türkiye’de toplam 45 bin kişilik personel alımı yapmış. Yurtdışı işçi alımı ise 15 bin civarında.

Yurtdışı İş İlanları Yurtdışı İş Başvurusu

Yurtdışında iş yapan, yurtdışına eleman arayan ve yurtdışına işçi götüren firmaların yurtdışı iş ilanlarına en kolay şekilde internet üzerinden ulaşmak mümkün. Yurtdışında çalışmak isteyen yurtdışı iş imkanlarını değerlendirmek isteyen adaylar yurtdışı Türk firmaların yurtdışı eleman ilanlarına internet üzerinde farklı kaynaklardan ulaşarak kendilerine uygun ilanlara yurtdışı iş başvuru formu doldurarak yurtdışı iş başvurusu yapabilirler.