Yıldız Holding yurtiçi ve yurtdışı işçi alımı

Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olan ve aynı zamanda yurtdışında da gerek yaptığı yatırımlar gerekse şirket satın almaları ile büyümeye devam eden Yıldız Holding yaptığı yurtiçi ve yurtdışı işçi personel, ve eleman alımı ile de istihdama büyük ve önemli bir katkı sağlıyor.

Şirket 2019 ve ilerleyen yıllarda da yapmış olduğu planlar kapsamında büyümesini sürdürmeyi ve yeni yatırımlar yapmaya devam edecek. Doğal olarak bu da istihdam çerçevesinde daha fazla personel ve işçi alımı anlamına geliyor.

Yıldız Holding 2017 yılını 42.3 milyar TL ciro ile kapattı ve bir önceki yıla göre toplamda yüzde 22 büyüme kaydetti. Bu yıla daha hızlı bir giriş yapan şirket ilk üç ayda hedeflerinde üzerinde bir satış potansiyelini yakaladı. 2019 yılında da toplamda yüzde 19 ile istikrarlı bir büyüme yakalamayı planlıyor.

Yıldız Holding’in yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplam 80 adet fabrikası bulunuyor ve söz konusu fabrikalara her yıl binlerce eleman ve işçi alımı yapılıyor. Bu fabrikaların 55 tanesi ise Türkiye’de bulunuyor ve faaliyet gösteriyor. Yine Türkiye’de Yıldız Holding fabrikaları on binlerce kişilik personel alımıyla istihdama önemli bir katkı sağlıyor. Yıldız Holding şu ana kadar Türkiye’de toplam 45 bin kişilik personel alımı yapmış. Yurtdışı işçi alımı ise 15 bin civarında.

2019 yılında Yıldız Holding yeni personel alımına devam etmeyi planlıyor. Yeni yılda toplam 5 bin adet yeni yurtiçi ve yurtdışı işçi ve personel alımı yapılacak.