Yurtdışında iş yapan Türk firmalar işçi ve eleman alımı yapmaya devam ediyor. Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi Suudi Arabistan için yurtdışı işçi – eleman alımı yapmaktadır. Söz konusu yurtdışı eleman alımına göre şirket Suudi Arabistan’da çalıştırmak üzere ince ler teknikeri alımı yapacak ve tam zamanlı olarak görevlendirecektir. Adı geçen şirket Suudi Arabistan’da yapım ve inşaat işleri üstlenmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı

T.C. Dışişleri Bakanlığı ihtiyaçlar doğrultusunda personelmemur alımı yapmaya devam ediyor. Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak Ekvator-Quito’da faaliyet gösteren Türkiye Büyükelçiliği’ne sınavla sözleşmeli personel – sekreter alımı alımı yapılacak. Yazılı sınava girerken, pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

Almanya’da Türk Restoranı İçin Aşçı Alımı Yapılacak

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Stuttgart şehri yakınlarında (Böblingen) faaliyette bulunan Türk restoranında çalıştırılmak üzere, Türk yemeklerini çok iyi yapabilen asçı aranmaktadır.

Kuveyt’de Türk Mutfağı İçin Baş Aşçı Aranıyor

Gıda sektöründe faaliyet gösteren Maharani isimli şirket Kuveyt’de Türk mutfağı ürünlerinin yer alacağı bir yer açma planı yapıyor ve bu konuda menü ve personelin oluşturulmasına yönelik olarak Türkiye’den baş aşçı alımı yapmak istiyor.

Libya’da Dekorasyon Firması Mermerci Alımı Yapacak

Libya’da dekorasyon ve mutfakla ilgili donanım işleri alanında faaliyet gösteren Al-Naima Lil-Dikor firması Türkiye’den iş gücü ve işçi alımı yapmaktadır. Buna göre söz konusu yurtdışı işçi alımı kapsamında 2 teknik uzman eleman alımı yapılacaktır.

Suudi Arabistan’da Şantiyede Çalıştırılmak Üzere Eleman Alımı Yapılacak

Yurtdışında faaliyet gösteren firmalar Türk işçi alımlarına devam ediyorlar. Suudi Arabistan’da farklı mühendislik alanlarında faaliyet gösteren Ausenco firması Cidde’den 400 km uzaklıkta çölde bulunan şantiyede çalıştırmak üzere Türkiye’den işçi ve eleman talebinde bulunuyor.

Suudi Arabistan İçin 2000 Dolar Maaşla Eleman Aranıyor

Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren Suudi Zift Endüstrisi Limited Şirketi, Türkiye’den işçi ve eleman alımı kapsamında 2000 dolar temel maaş ile yine Suudi Arabistan’da çalışmak üzere işçi alımı yapmaktadır. Söz konusu şirketin genel merkezi Riyad’da bulunuyor. / Yurtdışı İnşaat Firmaları